Schelldent Logo, przezroczyste

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej

W Schellent skutecznie i bezpiecznie przeprowadzamy zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej. Zabiegi są przeprowadzane przez lekarza specjalistę w klinice w Ciechocinku. Największą popularnością, oprócz zabiegu leczenia rozstępów, fałd pod biustem i redukcji cellulitu, cieszy cię zabieg redukcji zmarszczek.

Ręce kogoś z problemami na nadmiarem tkanki tłuszczowej łapią za fałdę na brzuchu przez fioletową koszulkę

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Co jest wykorzystywane w zabiegu?
Tropokolagen.
2. Gdzie możesz wykonać zabieg
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
6. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku.
7. Ile trwa zabieg redukcji tkanki tłuszczowej?
pół godziny.
8. Przeciwskazania
stan zapalny skóry, ciąża, laktacja, wysypka.
Opisz problem nadmiaru tkanki tłuszczowej specjaliście - przez formularz

Czym jest kolagen

Kolagen to białko naturalnie występujące w organizmie które  jest naturalnie wytwarzany przez komórki zwane fibroblastami. Optymalne tworzenie kolagenu wymaga dostarczenia w diecie odpowiedniej ilości wysokiej jakości białka i witaminy C. Kolagen można również dostarczyć do naszego organizmu bezpośrednio, jedząc określone pokarmy.

Tropokolagen odpowiedzią na problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej

W ostatnich latach, substancja jaką jest kolagen, znalazła wiele zastosowań w zabiegach medycyny estetycznej. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na tropokolagen typu I, który jest pochodzenia naturalnego, a budową najbardziej zbliżony do ludzkiego. Dzięki temu jest bardzo bezpieczny i działa z o wiele większą skutecznością niż suplementy diety. Jak zabieg z użyciem tropokolagenu pomoże mi w redukcji tkanki tłuszczowej? Istnieją dowody i badania naukowe na to, że kolagen ogranicza rozwój i gromadzenie adipocytów i komórek tłuszczowych.

Badanie z 2019 r. “Effect of Oral Ingestion of Low-Molecular Collagen Peptides Derived from Skate (Raja Kenojei) Skin on Body Fat in Overweight Adults“ wykazało bezpośredni wpływ kolagenu na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej u ludzi. Ilość utraconego tłuszczu była niewielka, ale było to spowodowane spożywaniem przez badanych suplementów kolagenowych, a nie bezpośrednie zastosowanie zabiegów podskórnych. Te przeprowadzamy w Ciechocinku - są skuteczniejsze. Podobnie w badaniu przeprowadzonym na zwierzętach w 2018 r. Trusted Source peptydy kolagenowe działały na zmniejszenie otyłości wśród mysz. Naukowcy powiązali ten efekt z poprawą metabolizmu tłuszczów i zmniejszoną akumulacją tłuszczu. 

Zabiegi leczenia rozstępów w Ciechocinku

Zabieg z użyciem tropokolagenu pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej, ale powinien być wykonany przez lekarza profesjonalistę. Pamiętaj o konsultacji i dokładnym zaplanowaniu leczenia. W tym celu zapraszamy do kliniki Schelldent w Ciechocinku!

Mezoterapia kolagenowa, strzykawka, produkty GUNA, fiolki
Leczenie cellulitu innowacyjnymi metodami - tropokolagenem


Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu