Schelldent Logo, przezroczyste

Leczenie starych kontuzji

W Schelldent w Ciechocinku oferujemy skuteczny i bezpieczny zabieg tropokolagenem na dolegliwości związane ze starymi kontuzjami, które "postanowiły" się niedawno odezwać. Zabiegi są przeprowadzane przez lekarza chirurga.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jaki jest efektywny sposób na ból głowy
Zabieg tropokolagenem.
2. Gdzie możesz go wykonać
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
5. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku.
6. Ile trwa zabieg leczenia starych kontuzji
pół godziny.
7. Przeciwskazania
ciąża, laktacja. Konieczna konsultacja z lekarzem.
Opisz swój ból lekarzowi

Kontuzji może doświadczyć każdy z nas i to w najmniej oczekiwanym momencie. Zdarza się, że jest to nagły uraz częściej jednak stary i niewyleczony. Nieleczone kontuzje są niebezpieczne ponieważ mają wpływ na homeostazę ( równowagę działania) całego organizmu.

Uraz w obrębie barku może powodować bóle w dłoni, dlatego rehabilitację powinniśmy rozpocząć jak najszybciej. Najciężej jest wyleczyć ciężkie urazy mięśni, wiązadeł i ścięgien które są częstymi dolegliwościami zawodowych sportowców. Kontuzja to nawarstwiające się mikrourazy często spowodowane złym wykonywaniem ćwiczeń.

Nadwyrężone mięśnie i osłabione więzadła wolniej się regenerują, a ilość wytwarzanego przez fibroblasty kolagenu, jest zbyt mała aby szybko regenerować tkanki. Na powolne zanikanie zdolności regeneracyjnych tkanek ma również wysoki poziom kortyzolu spowodowany stresem. Wskutek rosnącego poziomu stresu w organizmie przez cały czas produkowany jest kortyzol, który miał nas pierwotnie chronić przed zagrożeniami i zmuszać do ucieczki. Jego stale podwyższony poziom powoduje napinanie się mięśni całego ciała.   

Wszystkie te czynniki wpływają na wydłużenie się procesu rekonwalescencji, a kontuzja nie pozwala na codzienne funkcjonowanie bez bólu. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem  w leczeniu starych kontuzji są zabiegi z użyciem tropokolagenu. Jest to substancja bardzo dobrze przebadana i bezpieczna substancja pochodzenia naturalnego, która umożliwia szybką regenerację uszkodzonych tkanek a także zwiększenie się ukrwienia w miejscu stosowania.

Leczenie tą metoda umożliwia działanie u źródła bólu, specjalnie przygotowane preparaty przeznaczone są do wstrzyknięć dostawowych, okołostawowych i domięśniowych. Zabieg z użyciem tropokolagenu pomoże nam wyleczyć dolegliwości bólowe stawu łokciowego tzw. łokieć golfisty i łokieć tenisisty, uraz ścięgna rzepki, bóle zwyrodnieniowe czy przewlekłe bóle kręgosłupa szyjnego. 

Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu