Schelldent Logo, przezroczyste

Leczenie napięciowego bólu głowy

W Schellent oferujemy skuteczny i bezpieczny zabieg tropokolagenem na bóle głowy, zwłaszcza bóle napięciowe. Zabiegi są przeprowadzane przez lekarza chirurga. Efektywność leczenia została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Mężczyzna w starszym wieku trzyma się za głowę i czuje dyskomfort, ponieważ odczuwa napięciowy ból głowy.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jaki jest efektywny sposób na ból głowy
Zabieg tropokolagenem.
2. Gdzie możesz go wykonać
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
4. Jak długo utrzymują się efekty
od 18 miesięcy do kilku lat (zależnie od wieku i trybu życia).
5. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku z bólem głowy.
6. Ile trwa zabieg leczenia bólu głowy
pół godziny.
7. Przeciwskazania
Konieczna konsultacja z lekarzem.

Napięciowy ból głowy

Napięciowy ból głowy to stan w którym mięśnie znajdujące się okolicach skroni, szyi i karku są tak przykurczone, że generują silne i przewlekłe uczucie bólu. Bardzo często zamiast szukać przyczyny i odpowiednio wyleczyć przykurcz, zatruwamy organizm tabletkami przeciwbólowymi. W ten sposób maskujemy objawy, nie szukamy źródła bólu i nie pozbywamy się przyczyny. Z biegiem czasu doprowadza to do zmian, które możemy zniwelować jedynie z pomocą specjalistycznych zabiegów. Pomożemy Ci wyleczyć napięciowe bóle głowy zaczynając od znalezienia przyczyny jego występowania.


Czy mój ból głowy to ból napięciowy?

Właśnie, skąd wiedzieć jakiego doświadczam rodzaju bólu?

Ból głowy możemy odczuwać jako pulsację, napięcie czy nawet ucisk dolegliwości. Te objawy mogą towarzyszyć regularnie lub przewlekle. Spróbuj zidentyfikować rodzaj bólu, a następnie wyślij szczegóły w wiadomości specjaliście. Skontaktujemy się z Tobą.

Napięciowe bóle głowy to tępy ból, ucisk lub ucisk wokół czoła lub z tyłu głowy i szyi. Niektórzy twierdzą, że to uczucie, jakby zacisk ściskał ich czaszkę. Nazywane są również stresowymi bólami głowy i są najczęstszym rodzajem bólu u dorosłych pacjentów.

kobieta przy biurku, którą boli głowa
Ból głowy może przeszkadzać w codziennym życiu - w pracy i w domu


Charakterystyka napięciowego bólu głowy:

- Zaczyna się od tyłu głowy i rozchodzi do przodu

- Zazwyczaj odczuwalne są symetrycznie po obu stronach głowy

- Mięśnie szyi, ramion i szczęki czasem mogą być napięte, obolałe - ale nie muszą

- Epizodyczne napięciowe bóle głowy zdarzają się rzadziej niż 15 dni w miesiącu

- Przewlekłe napięciowe bóle głowy zdarzają się częściej niż 15 dni w miesiącu

- Te bóle głowy mogą trwać od 30 minut do kilku dni. Rodzaj epizodyczny zwykle zaczyna się powoli, często w środku dnia.

Informacje o rodzaju bólu mogą pomóc lekarzowi zdiagnozować problem. Chociaż napięciowe bóle głowy zwykle nie przeszkadzają w codziennych czynnościach i nie wpływają na wzrok ani równowagę, są jednak bardzo nieprzyjemne i dlatego obniżają jakość życia. Przewlekłe bóle pojawiają się i znikają przez dłuższy czas. Mogą się nasilić lub złagodzić w ciągu dnia, ale prawie zawsze są odczuwalne. Skutecznym zabiegiem powodującym rozluźnienie mięśni jest użycie tropokolagenu, który pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu. Dzięki temu mięsień szybciej się regeneruje a napięciowy ból głowy zanika.


Przyczyny napięciowego bólu głowy

Zapytasz co powoduje napięciowe bóle głowy? W większości przypadków, napięciowe bóle głowy są wywoływane przez stres związany z sytuacjami związanymi z typowymi sytuacjami stresowymi takimi jak praca, szkoła, problemy rodzinne, obowiązki i odpowiedzialność. Niepoprawna postawa ciała lub spanie w nieodpowiedni sposób przez wiele lat również może doprowadzić do tego typu bólów.

Epizody nagłych napięciowych bólów głowy są zwykle wywoływane przez pojedynczą stresującą sytuację lub nagromadzenie stresu. Codzienny stres może prowadzić do przewlekłych napięciowych bólów które możemy wyleczyć przy pomocy specjalistycznych kuracji lub zabiegów z użyciem tropokolagenu.

Główne przyczyny powstawania napięciowego bólu głowy

- mała ilość snu

- zła postawa ciała w pracy, na siłowni, w domu

- stres emocjonalny lub psychiczny, w tym depresja

- lęk

- zmęczenie

- przewlekły głód, zbyt mała ilość kalorii powoduje że organizm jest w ciągłym stanie stresu 

- niski poziom kolagenu

- niski poziom żelaza

- używki: alkohol, kofeina, narkotyki

- problemy ze szczęką lub zębami, długo nieleczone zęby

- wytężanie wzroku

- odwodnienie

- głowa może też boleć przez przeziębienie, grypę lub infekcję zatok.

mężczyzna, którego boli głowa
Pozbądź się bólu głowy za pomocą iniekcji tropokolagenem.


Objawy napięciowego bólu głowy

Typowe objawy bólu głowy napięciowego to:


- łagodny do umiarkowanego ból lub ucisk z przodu, na górze lub po bokach głowy

- ból głowy, który zaczyna się później w ciągu dnia

- problemy ze snem

- przewlekłe uczucie zmęczenia

- zmęczenie sprawia, że mimowolnie rozmasujesz rękami mięśnie twarzy lub szyi

- jeśli nosisz okulary, masz ochotę je czasem zdjąć i rozmasować mięśnie twarzy, co daje częściową ulgę w bólu głowy

- drażliwość

- problemy z koncentracją

- nadwrażliwość na światło lub hałas

- bóle mięśni w okolicach głowy, szyi i twarzy

W przeciwieństwie do migrenowych bólów głowy, nie masz innych objawów nerwowych, takich jak osłabienie mięśni lub niewyraźne widzenie.

Napięciowe bóle głowy zwykle nie powodują silnej wrażliwości na światło lub hałas, bólu brzucha, nudności lub wymioty.


Napięciowy ból głowy, jak sobie z nim radzić i jak zapobiegać?

Przykurcze mięśni nie są jedynymi źródłami napięciowych bólów głowy, a bardzo ważną rolę w ich powstawaniu odgrywa brak odporności na stres i styl życia. Rosnąca liczba obowiązków, zmartwień i przewlekły stres negatywnie wpływają na cały nasz organizm. Jednym z objawów podwyższonego poziomu kortyzolu we krwi jest stałe napięcie mięśni. Jest to naturalna i pierwotna reakcja organizmu.

Stan zdrowia psychicznego ma ogromne wpływ na cały układ nerwowy i mięśniowy. W celu zapobiegania napięciowym bólom głowy możemy stosować ćwiczenia rozluźniające, relaksacyjne czy nawet oddechowe. Jeśli jednak nie radzimy sobie z obowiązkami i wszystko nas przytłacza, warto zapisać się na wizytę u specjalisty z zakresu psychologii.

Kobieta, brunetka z bólem głowy siedzi na kanapie, tabletki przeciwbólowe na stole przed nią jej nie pomogły
Tabletki są rozwiązaniem tylko, jeśli nie mamy innego wyjścia.

Pilnujmy również dobrej postawy podczas siedzenia przy komputerze, nie pozwalajmy na długotrwałe spinanie mięśni. Próbujmy rozmasowywać bolące już partie naszego ciała, za pomocą mat akupresurowych. Zwracajmy uwagę na sen i pilnujmy, aby organizm był wypoczęty, pilnujmy tego w jakich pozycjach śpimy.

Wszystkie te działania mają na celu zapobieganie napięciowym bólem głowy, ale jak radzić sobie jeśli są one częste i przewlekłe, a ból nie pozwala nam na normalne funkcjonowanie? Niestety w takim wypadku musimy zwrócić się do specjalisty który pomoże nam w doborze odpowiedniego zabiegu, który zniweluje napięciowy ból głowy. Możesz też opisać swoje dolegliwości przez formularz kontaktowy. Jeśli jesteśmy w stanie wyleczyć Twoje objawy, skontaktujemy się z Tobą.


Napięciowy ból głowy i twarzy - skuteczne leczenie

Jednym z głównych celów gabinetu Schelldent w Ciechocinku jest leczenie przewlekłych bólów głowy i twarzy z użyciem innowacyjnego tropokolagenu. Przeciążone i spięte tkanki mięśniowe bardzo wolno się regenerują, przez co ból napięciowy odczuwamy codziennie.

W celu rozluźnienia napiętych mięśni wykonujemy zabieg z użyciem tropokolagenu typu I. est to kolagen rozpuszczalny pochodzenia wieprzowego oferowany przez koncern Guna (producent Collagen Medical Device MD, certyfikat ISO 9001).  Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę, ponieważ odcinek szyjny jest silnie unaczyniony, precyzja jest kluczem do prawidłowego przebiegu leczenia. Tropokolagen jest niesamowicie skuteczną naturalną substancją, który pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki którym następuje szybsza regeneracja tkanek. Z czasem ból ustępuje, tkanki się regenerują a komfort naszego życia poprawia się, ponieważ przestajemy odczuwać przewlekły ból mięśni.

Ogromną zaletą leku jest jego bezpieczeństwo nie wywołuje silnych reakcji uczuleniowych, nie da się go również przedawkować. W medycynie jest to szczególnie ważny aspekt na który, w klinice Schelldnet zwracamy szczególną uwagę.

Jeśli jesteś przyszłym pacjentem kliniki Schelldent już teraz możesz pomóc nam w diagnozie problemu prowadząc dziennik z notatkami dotyczącymi konkretnego obszaru ciała w którym odczuwasz ból. Przez co najmniej dwa tygodnie spróbuj zapisywać po jakich aktywnościach najczęściej odczuwasz dyskomfort, jakiego jest rodzaju bólu i jak długo trwa. Pomoże to nam w określeniu przyczyny i zlokalizowaniu najbardziej napiętych i przykurczonych mięśni.


Migrenowe bóle głowy

Budzisz się rano i czujesz pulsujący, nieprzyjemny ból w skroniach? Mija zaledwie kila minut a bóle stają się tak silny, że nie masz siły wstać z łóżka? Jeśli te sytuacje nie są Ci obce i często miewasz migrenowe bóle głowy musisz wiedzieć, że mogą być one spowodowane przykurczem mięśni w okolicy głowy i szyi.

MIGRENOWE BÓLE GŁOWY SĄ NAJGORSZE!

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, migrena może być bardzo bolesna powoduje dezorientację, utratę wzroku, nadwrażliwość na światło, wrażliwość na hałas, a u niektórych może nawet całkowicie zaburza wszystkie funkcje motoryczne. Najgorszy jest stygmatyzacja, bóle głowy i migreny są często lekceważone i pomijane przez tych, którzy doświadczają ich sporadycznie. Migrenie może towarzyszyć ból brzucha, nudności a nawet wymioty.

Jeśli od wielu lat zmagasz się z tym problemem i próbowałeś już wszystkiego zastanów się nad badaniem i spróbuj znaleźć przyczynę problemu. W ponad połowie przypadków migrenowe bóle głowy są spowodowane przykurczem mięśni znajdujących się w okolicach głowy, karku i pleców.

Najlepiej jeśli opiszesz swoje objawy specjaliście, aby mógł spokojnie je przeczytać. Możesz to zrobić za pomocą formularza.

Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu